Tortricidae (Viklere)

Velg underfamilie

Lepidoptera (Sommerfugler)»"Micro-heterocera" (Nattsommerfugler mikro)»
»

Tortricidae (Viklere)

ArtReg. datoObs. datoLokalitet
Archips xylosteana (Spraglet bjellevikler)Systematisk tre30.07.201623.07.2016 Gjervoldstad (Mandal, Vest-Agder)
Apotomis capreana (Seljeløvvikler)Systematisk tre30.07.201623.07.2016 Gjervoldstad (Mandal, Vest-Agder)
Eucosma obumbratana (Dylleengvikler)Systematisk tre29.07.201629.07.2016 Tengesdal (Bjerkreim, Rogaland)
Apotomis betuletana (Bjørkeløvvikler)Systematisk tre29.07.201629.07.2016 Tengesdal (Bjerkreim, Rogaland)
Eana osseana (Gul skyggevikler)Systematisk tre29.07.201629.07.2016 Tengesdal (Bjerkreim, Rogaland)
Cochylis dubitana (Svevepraktvikler)Systematisk tre28.07.201628.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Apotomis sororculana (Krattløvvikler)Systematisk tre28.07.201628.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Aphelia viburniana (Heibladvikler)Systematisk tre28.07.201628.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Eucosma cana (Tistelengvikler)Systematisk tre28.07.201628.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Eucosma campoliliana (Landøydaengvikler)Systematisk tre28.07.201628.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Thiodia citrana (Sitronvikler)Systematisk tre28.07.201628.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Eana osseana (Gul skyggevikler)Systematisk tre28.07.201628.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Apotomis betuletana (Bjørkeløvvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016Holseker (Ulstein, Møre og Romsdal)
Paramesia gnomana (Gul båndvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Phiaris siderana (Spireaprydvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Epinotia nisella (Raklekveldvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Hedya nubiferana (Grå knoppvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Pandemis heparana (Rødbrun bladvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Phiaris lacunana (Olivenprydvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Zeiraphera griseana (Bartrekveldvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Bactra furfurana (Båndsumpvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Notocelia roborana (Krattrosevikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Acleris comariana (Jordbærflatvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Clepsis spectrana (Sumpbladvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Epinotia solandriana (Augustkveldvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Epinotia tenerana (Orekveldvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Eucosma campoliliana (Landøydaengvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Eucosma cana (Tistelengvikler)Systematisk tre27.07.201627.07.2016 Ergavatnet (Klepp, Rogaland)
Eupoecilia sanguisorbana (Blodtoppraktvikler)Systematisk tre27.07.201626.07.2016Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Epinotia cruciana (Rødflekket kveldvikler)Systematisk tre27.07.201626.07.2016Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Orthotaenia undulana (Olivenvikler)Systematisk tre27.07.201626.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Aphelia viburniana (Heibladvikler)Systematisk tre27.07.201626.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Eana osseana (Gul skyggevikler)Systematisk tre27.07.201626.07.2016 Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Cochylis dubitana (Svevepraktvikler)Systematisk tre27.07.201626.07.2016Vaulen, Brusand (Hå, Rogaland)
Dichrorampha petiverella (Hesteskorotvikler)Systematisk tre26.07.201624.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Rhyacionia pinicolana (Praktfuruskuddvikler)Systematisk tre26.07.201624.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Dichelia histrionana (Bartrevikler)Systematisk tre26.07.201624.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Ancylis badiana (Vikkesigdvikler)Systematisk tre26.07.201624.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Archips oporana (Furubjellevikler)Systematisk tre26.07.201622.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Pandemis corylana (Hasselbladvikler)Systematisk tre26.07.201622.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Notocelia roborana (Krattrosevikler)Systematisk tre26.07.201621.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Lozotaenia forsterana (Skogbladvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Ancylis laetana (Ospesigdvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Acleris holmiana (Rød flatvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Epinotia maculana (Ospekveldvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Epiblema foenella (Burotstengelvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Storedal) (Marker, Østfold)
Apotomis inundana (Ospeløvvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Skinnarbu) (Marker, Østfold)
Spilonota ocellana (Epleknoppvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Skinnarbu) (Marker, Østfold)
Epagoge grotiana (Rustbåndvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Skinnarbu) (Marker, Østfold)
Endothenia quadrimaculana (Svinerotstilkvikler)Systematisk tre26.07.201620.07.2016 Otteid (Skinnarbu) (Marker, Østfold)