Gonepteryx rhamni (Sitronsommerfugl)

Lepidoptera (Sommerfugler)»Rhopalocera (Dagsommerfugler)»Pieridae (Hvitsommerfugler)»Coliadinae»Gonepteryx»Gonepteryx rhamni (Sitronsommerfugl)

Gonepteryx rhamni (Sitronsommerfugl)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
AlvøenBergen, Hordaland11022.04.2010 
Andersbonnveien, KodalSandefjord, Vestfold11123.07.2018 
AndersbånnveienAndebu, Vestfold11008.06.2014 
ArboretetSandnes, Rogaland21016.08.2016 
Arboretet, MildeBergen, Hordaland31024.05.2013 
ArendalsvegenEvje og Hornnes, Aust-Agder141723.08.2008 
AsakmarkaSkedsmo, Akershus61021.04.2009 
AskimAskim, Østfold11028.04.2012 
AsnesSandefjord, Vestfold11020.03.2016 
Aurmoen, GardermoenUllensaker, Akershus11126.07.2014 
Ausa,hisøyArendal, Aust-Agder11024.02.2019 
BakkaånåSokndal, Rogaland31029.04.2014 
BakkePorsgrunn, Telemark11120.04.2014 
BakkeløkkaHurum, Buskerud31121.08.2018 
BakketunEidskog, Hedmark81023.04.2019 
BalderheimFusa, Hordaland61022.04.2013 
BergegrendFusa, Hordaland11011.08.2009 
bergerSvelvik, Vestfold11108.05.2011 
BergerSvelvik, Vestfold11020.04.2008 
BergsåsenSnåsa, Nord-Trøndelag11015.05.2013 
Beskyttet lokalitetHalden, Østfold11027.05.2016 
BildøyFjell, Hordaland11023.03.2007 
birkenlundArendal, Aust-Agder11007.04.2014 
BjellandArendal, Aust-Agder11007.10.2007 
Bjelland,TromøyArendal, Aust-Agder11016.07.2014 
Bjordal v. VikebygdVindafjord, Rogaland11029.04.2012 
BjoråvikaEvje og Hornnes, Aust-Agder21231.07.2008 
BjørkelangenAurskog-Høland, Akershus51014.04.2019 
BjørndalOslo11019.04.2008 
BjørndalenSandefjord, Vestfold11023.07.2015 
BlindheimBergen, Hordaland111011.04.2018 
BlindheimsdalenBergen, Hordaland31214.08.2013 
Borgemarka 75Skien, Telemark11003.04.2007 
Borgundnuten/FjelbergKvinnherad, Hordaland21023.04.2007 
BorhaugFarsund, Vest-Agder11007.08.2013 
BorøyaBærum, Akershus11007.05.2011 
BratterudRollag, Buskerud11008.07.2019 
BredmosenMarker, Østfold11024.07.2014 
BredmosenMarker, Østfold11015.06.2017 
BrennmyraSnåsa, Nord-Trøndelag31021.05.2010 
BriskemyrKongsberg, Buskerud11107.08.2010 
BrumåsavegenSørum, Akershus491412.05.2018 
Buerhytta,ØrsjøenHalden, Østfold21003.05.2015 
Bø campingBø, Telemark11111.08.2010 
BøenseterAremark, Østfold11012.06.2015 
Bøkeskogen VollomLindås, Hordaland21022.09.2015 
Bøleveien 18Sandefjord, Vestfold91206.06.2019 
ChristieparkenBergen, Hordaland11025.08.2009 
DalaFjell, Hordaland11020.09.2009 
Dalen, LitleskareLindås, Hordaland91009.09.2015