Tortricidae (Viklere)

Velg underfamilie

Lepidoptera (Sommerfugler)»"Micro-heterocera" (Nattsommerfugler mikro)»
»

Tortricidae (Viklere)

ArtReg. datoObs. datoLokalitet
Epinotia tenerana (Orekveldvikler)05.12.201710.08.2017Rogn (Vang, Oppland)
Sparganothis rubicundana (Fjellnebbvikler)05.12.201720.07.2017 Kvernbrusætrane (Sel, Oppland)
Pseudosciaphila branderiana (Ospevikler)04.12.201731.07.2017Rogn (Vang, Oppland)
Epagoge grotiana (Rustbåndvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Hedya nubiferana (Grå knoppvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Aleimma loeflingiana (Gul eikevikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Hedya pruniana (Liten fugleskittvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Aethes smeathmanniana (Ryllikpraktvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Zeiraphera ratzeburgiana (Rustkveldvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Notocelia roborana (Krattrosevikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Agapeta zoegana (Ringpraktvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Archips rosana (Brun bjellevikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Aethes margaritana (Gullpraktvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Pandemis dumetana (Bjørnebærbladvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Acleris holmiana (Rød flatvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Notocelia uddmanniana (Rustrød rosevikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Falseuncaria degreyana (Smalbåndpraktvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Gypsonoma dealbana (Eikekvistvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Apotomis turbidana (Hvitflekket løvvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Piniphila bifasciana (Furublomstvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Cydia splendana (Eikeglansvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Eupoecilia angustana (Lyngheipraktvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Eucosma cana (Tistelengvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Zeiraphera isertana (Eikekveldvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Cnephasia asseclana (Spraglet gråvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Grapholita funebrana (Plommefrøvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Archips podana (Stor fruktvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Cochylis dubitana (Svevepraktvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Pandemis corylana (Hasselbladvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Lathronympha strigana (Perikumvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Rhopobota naevana (Svartflekket hakevikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Phiaris striana (Løvetannprydvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Phalonidia curvistrigana (Gylden gullrispraktvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Rhyacionia pinicolana (Praktfuruskuddvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Phiaris lacunana (Olivenprydvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Paramesia gnomana (Gul båndvikler)28.11.201720.07.2017 Spornes,Tromøy (Arendal, Aust-Agder)
Acleris aspersana (Mjødurtflatvikler)27.11.201727.09.2017Sula (Frøya, Sør-Trøndelag)
Acleris variegana (Marmorflatvikler)27.11.201727.09.2017Sula (Frøya, Sør-Trøndelag)
Eana incanana (Bueskyggevikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Pseudosciaphila branderiana (Ospevikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Epinotia tedella (Stripet grankveldvikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Lathronympha strigana (Perikumvikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Ancylis badiana (Vikkesigdvikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Pandemis cerasana (Lærbrun bladvikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Orthotaenia undulana (Olivenvikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Notocelia roborana (Krattrosevikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Apotomis turbidana (Hvitflekket løvvikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Acleris bergmanniana (Roseflatvikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Hedya nubiferana (Grå knoppvikler)21.11.201719.07.2017 Eidsborg (Tokke, Telemark)
Acleris bergmanniana (Roseflatvikler)21.11.201714.07.2017 Andersbånnveien (Andebu, Vestfold)