Xanthorhoe ferrugata (Flekkbåndmåler)

Lepidoptera (Sommerfugler)»"Macro-heterocera" (Nattsommerfugler makro)»Geometridae (Målere)»Larentiinae»Xanthorhoe»

Xanthorhoe ferrugata (Flekkbåndmåler)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
AmtdalGrimstad, Aust-Agder11102.08.2010 
BakkeløkkaHurum, Buskerud41406.05.2017 
Bjelland,TromøyArendal, Aust-Agder11014.08.2015 
BredmosenMarker, Østfold11002.06.2016 
Bøleveien 18Sandefjord, Vestfold171520.08.2012 
DrangedalDrangedal, Telemark11108.08.2006 
FlødevigaArendal, Aust-Agder11028.07.2013 
Fornebu, LilløyplassenBærum, Akershus21112.06.2010 
Gisløys, Gjøsløysdalen. (740moh)Vinje, Telemark11005.08.2014 
Hasselgården, JomfrulandKragerø, Telemark71007.07.2012 
HestholmenRåde, Østfold21027.05.2012 
Hyttetomta, SvanesEigersund, Rogaland41130.07.2014 
Jeløya sydMoss, Østfold21010.08.2018 
LindåsHobøl, Østfold81923.08.2015 
Losveien 12, Fyn, HvasserTjøme, Vestfold71307.08.2016 
ManumTønsberg, Vestfold11122.07.2017 
MerdøArendal, Aust-Agder11001.08.2013 
MollandskjærGrimstad, Aust-Agder41215.08.2009 
MølenLarvik, Vestfold41008.06.2014 
MølenLarvik, Vestfold21022.07.2017 
NesKvam, Hordaland21003.08.2010 
Nes, JeløyaMoss, Østfold11028.07.2010 
NeslandsvatnDrangedal, Telemark11112.05.2007 
OtteidMarker, Østfold11016.06.2017 
Otteid (Storedal)Marker, Østfold431106.06.2019 
PresthammerKarmøy, Rogaland21023.08.2008 
SkytebanenFarsund, Vest-Agder11126.05.2012 
Spornes,TromøyArendal, Aust-Agder21014.08.2015 
Storås SkistadioStokke, Vestfold11128.07.2013 
VerpentangenHurum, Buskerud11118.05.2014