Xanthorhoe ferrugata (Flekkbåndmåler)

Lepidoptera (Sommerfugler)»"Macro-heterocera" (Nattsommerfugler makro)»Geometridae (Målere)»Larentiinae»Xanthorhoe»

Xanthorhoe ferrugata (Flekkbåndmåler)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
AmtdalGrimstad, Agder11102.08.2010 
BakkeløkkaAsker, Viken41406.05.2017 
Barmanveien 9Hitra, Trøndelag11027.07.2019 
Bjelland,TromøyArendal, Agder11014.08.2015 
BredmosenMarker, Viken11002.06.2016 
Bøleveien 18Sandefjord, Vestfold og Telemark171520.08.2012 
DrangedalDrangedal, Vestfold og Telemark11108.08.2006 
EideKarmøy, Rogaland11006.08.2019 
FlødevigaArendal, Agder11028.07.2013 
Fornebu, LilløyplassenBærum, Viken21112.06.2010 
Gisløys, Gjøsløysdalen. (740moh)Vinje, Vestfold og Telemark11005.08.2014 
Hasselgården, JomfrulandKragerø, Vestfold og Telemark71007.07.2012 
HestholmenRåde, Viken21027.05.2012 
Hyttetomta, SvanesEigersund, Rogaland41130.07.2014 
Jeløya sydMoss, Viken31015.08.2019 
LindåsIndre Østfold, Viken81923.08.2015 
Losveien 12, Fyn, HvasserFærder, Vestfold og Telemark91404.08.2020 
ManumTønsberg, Vestfold og Telemark11122.07.2017 
MerdøArendal, Agder11001.08.2013 
MollandskjærGrimstad, Agder41215.08.2009 
MølenLarvik, Vestfold og Telemark41008.06.2014 
MølenLarvik, Vestfold og Telemark21022.07.2017 
NesKvam, Vestland21003.08.2010 
Nes, JeløyaMoss, Viken11028.07.2010 
NeslandsvatnDrangedal, Vestfold og Telemark11112.05.2007 
OtteidMarker, Viken11016.06.2017 
Otteid (Storedal)Marker, Viken511125.08.2019 
PresthammerKarmøy, Rogaland21023.08.2008 
SkytebanenFarsund, Agder11126.05.2012 
Spornes,TromøyArendal, Agder21014.08.2015 
Storås SkistadioSandefjord, Vestfold og Telemark11128.07.2013 
VerpentangenAsker, Viken11118.05.2014