Xestia castanea (Lyngbakkefly)

Lepidoptera (Sommerfugler)»"Macro-heterocera" (Nattsommerfugler makro)»Noctuidae (Nattfly)»Noctuinae»Xestia»

Xestia castanea (Lyngbakkefly)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
BjårvatnetHå, Rogaland21016.08.2013 
DaleSandnes, Rogaland11225.08.2015 
Fjell festningFjell, Hordaland11122.08.2015 
GrønnlienBergen, Hordaland21120.08.2012 
HaakonsvernBergen, Hordaland11112.08.2009 
Hyttetomta, SvanesEigersund, Rogaland71302.09.2014 
HøllandHå, Rogaland21116.08.2011 
HåtongKarmøy, Rogaland11022.08.2015 
Jøriveien 19Kristiansund, Møre og Romsdal31017.08.2017 
KvidavigjåFinnøy, Rogaland11013.08.1995 
Leitevik, Sør-StokkeKarmøy, Rogaland21108.08.2018 
MollandskjærGrimstad, Aust-Agder11013.08.2009 
MorlandFjell, Hordaland511414.09.2015 
MorvikBergen, Hordaland21126.08.2016 
OusdalSirdal, Vest-Agder11024.08.2008 
PresthammerKarmøy, Rogaland21009.09.2013 
RollandBergen, Hordaland11128.09.2007 
SevheimsheiaFinnøy, Rogaland11018.09.1987 
SkudeneshavnKarmøy, Rogaland11004.08.1982 
StraumsfjelletFjell, Hordaland61211.09.2007 
SørborgBergen, Hordaland41217.08.2014 
Varane, ErdalAskøy, Hordaland11113.08.2010