Cossus cossus (Løvtredreper)

Lepidoptera (Sommerfugler)»"Macro-heterocera" (Nattsommerfugler makro)»Cossidae (Tredrepere)»Cossinae»Cossus»Cossus cossus (Løvtredreper)

Cossus cossus (Løvtredreper)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
BakketunEidskog, Hedmark11011.07.2011 
Bekkum, KvikneskogenNord-Fron, Oppland21519.09.2015 
BrakerøyaDrammen, Buskerud11114.09.2017 
BrandeliVennesla, Vest-Agder11111.08.2001 
DrangedalDrangedal, Telemark21229.06.2011 
EikTønsberg, Vestfold11211.07.2013 
Eitrheim 38cOdda, Hordaland11008.08.2014 
FagerbakkenSnåsa, Nord-Trøndelag11008.08.2013 
FrakkagjerdTysvær, Rogaland11015.03.2011 
GjølgaBjugn, Sør-Trøndelag11022.07.2013 
HagenRisør, Aust-Agder11101.09.2010 
HaråsFinnøy, Rogaland11001.06.1990 
HauglandAskøy, Hordaland21218.06.2013 
HesvikJondal, Hordaland11128.09.2013 
HålandTysvær, Rogaland11019.07.2006 
JerdalRøyken, Buskerud11014.07.2017 
KlosterøyaSkien, Telemark11105.07.2012 
KnarrevikJondal, Hordaland11107.06.2014 
KongslikammenNord-Fron, Oppland11121.08.2016 
Kraftstasjonen, EidsborgTokke, Telemark11127.07.2012 
KvammenAskvoll, Sogn og Fjordane11019.08.2009 
LangevatnetKvinesdal, Vest-Agder11111.07.2011 
LangevatnetKvinesdal, Vest-Agder11012.07.2011 
Linnesstranda NaturreservatLier, Buskerud11128.08.2016 
LøypetonaMeland, Hordaland11114.08.2017 
ManumTønsberg, Vestfold31422.07.2017 
Nedre TimenesKristiansand, Vest-Agder11118.06.2016 
Oselva, KleiveMolde, Møre og Romsdal11123.08.2009 
Otteid (Storedal)Marker, Østfold31108.08.2018 
RognVang, Oppland11120.07.2017 
Rudstrandvn. 1Nesodden, Akershus11020.07.2014 
Skatvedtfeltet (Skatvedtveien 52)Hurum, Buskerud11118.06.2016 
StavernLarvik, Vestfold11010.06.1988 
Stekka, TørvikbygdKvam, Hordaland11111.05.2014 
Sørkedalen 914Oslo811418.06.2012 
TønsbergTønsberg, Vestfold11102.08.2016 
ved Kjærfjordstraumen på TjeldøyaTjeldsund, Nordland11012.08.2014 
Vegards Plass - Torp ØstSandefjord, Vestfold21015.09.2018 
VerpentangenHurum, Buskerud911130.06.2013 
ØstmarkaOslo11031.08.2012 
Øvre EidfjordEidfjord, Hordaland11120.08.2006