Dypterygia scabriuscula (Syrefly)

Lepidoptera (Sommerfugler)»"Macro-heterocera" (Nattsommerfugler makro)»Noctuidae (Nattfly)»Xyleninae»Dypterygia»Dypterygia scabriuscula (Syrefly)

Dypterygia scabriuscula (Syrefly)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
AndersbånnveienAndebu, Vestfold11009.06.2014 
BjellandArendal, Aust-Agder21007.07.2015 
Bjelland,TromøyArendal, Aust-Agder11014.08.2015 
Bøleveien 18Sandefjord, Vestfold41230.06.2011 
DrangedalDrangedal, Telemark11113.06.2008 
EgenesFlekkefjord, Vest-Agder141126.06.2016 
Hasselgården, JomfrulandKragerø, Telemark71112.07.2015 
HerfellLarvik, Vestfold21023.07.2017 
JerdalRøyken, Buskerud11023.06.2017 
Losveien 12, Fyn, HvasserTjøme, Vestfold41305.06.2016 
ManumTønsberg, Vestfold21123.06.2017 
MerdøArendal, Aust-Agder11001.08.2013 
MollandskjærGrimstad, Aust-Agder41202.07.2010 
MølenLarvik, Vestfold31115.08.2015 
MølenLarvik, Vestfold21022.07.2017 
Nedre TimenesKristiansand, Vest-Agder21125.07.2012 
Nedre TimenesKristiansand, Vest-Agder11025.07.2012 
NjervesandenLindesnes, Vest-Agder11108.08.2015 
Otteid (Storedal)Marker, Østfold141306.08.2017 
SandaaArendal, Aust-Agder51011.06.2017 
SjøsandenMandal, Vest-Agder21210.07.2012 
Solhaug, KjetsåEvje og Hornnes, Aust-Agder21106.07.2010 
Spornes,TromøyArendal, Aust-Agder21019.06.2016 
VerpentangenHurum, Buskerud5813213.06.2014