Silene dioica (Red Campion)

Silene dioica (Red Campion)

Red Campion (Silene dioica)
Originator: Siri Skoglund

Systematics :

Kingdom: Plantae
Artificial group: Vascular plant (Tracheophytes)
Superphylum: Spermatophyte
Phylum: Magnoliophyta
Subclass: Magnoliidae
Family: Caryophyllaceae
Genus: Silene
Species: Red Campion (Silene dioica)

Other names: raud jonsokblom, rød flyelsblom, rød praktstjerne

Norwegian name: Rød jonsokblom