Hopp til hovedinnhold

Tortricidae (Viklere)

  • Ancylis geminana (Stor seljesigdvikler)
    Ancylis geminana (Stor seljesigdvikler) Leiv Tommas Haugen (25.05.2024)
  • Cydia succedana (Tiriltungeglansvikler)
    Cydia succedana (Tiriltungeglansvikler) Leiv Tommas Haugen (25.05.2024)
  • Epinotia tedella (Stripet grankveldvikler)
    Epinotia tedella (Stripet grankveldvikler) Leiv Tommas Haugen (25.05.2024)
  • Grapholita compositella (Kløverfrøvikler)
    Grapholita compositella (Kløverfrøvikler) Leiv Tommas Haugen (25.05.2024)
  • Ancylis apicella (Stripesigdvikler)
    Ancylis apicella (Stripesigdvikler) John Skartveit (23.05.2024)
  • Ancylis unguicella (Røsslyngsigdvikler)
    Ancylis unguicella (Røsslyngsigdvikler) Svein Sellevold Bekkum (08.05.2024)
  • Celypha rurestrana (Sveveprydvikler)
    Celypha rurestrana (Sveveprydvikler) Nils Rogn (21.07.2023)
  • Cydia splendana (Eikeglansvikler)
    Cydia splendana (Eikeglansvikler) Alf Tore Mjøs (13.08.2023)
  • Epinotia solandriana (Augustkveldvikler)
    Epinotia solandriana (Augustkveldvikler) Alf Tore Mjøs (13.08.2023)
  • Apotomis betuletana (Bjørkeløvvikler)
    Apotomis betuletana (Bjørkeløvvikler) Alf Tore Mjøs (13.08.2023)
  • Pandemis corylana (Hasselbladvikler)
    Pandemis corylana (Hasselbladvikler) Alf Tore Mjøs (13.08.2023)
  • Epinotia nisella (Raklekveldvikler)
    Epinotia nisella (Raklekveldvikler) Alf Tore Mjøs (13.08.2023)
  • Aethes cnicana (Tistelpraktvikler)
    Aethes cnicana (Tistelpraktvikler) Alf Tore Mjøs (29.06.2023)
  • Lathronympha strigana (Perikumvikler)
    Lathronympha strigana (Perikumvikler) Alf Tore Mjøs (25.06.2023)
  • Enarmonia formosana (Barkvikler)
    Enarmonia formosana (Barkvikler) Alf Tore Mjøs (25.06.2023)
  • Epinotia ramella (Svartflekket kveldvikler)
    Epinotia ramella (Svartflekket kveldvikler) Alf Tore Mjøs (25.06.2023)
  • Gypsonoma sociana (Ospekvistvikler)
    Gypsonoma sociana (Ospekvistvikler) Alf Tore Mjøs (25.06.2023)
  • Celypha cespitana (Engprydvikler)
    Celypha cespitana (Engprydvikler) Alf Tore Mjøs (25.06.2023)
  • Ancylis geminana (Stor seljesigdvikler)
    Ancylis geminana (Stor seljesigdvikler) Alf Tore Mjøs (12.06.2023)
  • Syndemis musculana (Grå bladvikler)
    Syndemis musculana (Grå bladvikler) Alf Tore Mjøs (12.06.2023)
  • Epinotia nisella (Raklekveldvikler)
    Epinotia nisella (Raklekveldvikler) Leiv Tommas Haugen (19.08.2023)
  • Acleris hastiana (Seljeflatvikler)
    Acleris hastiana (Seljeflatvikler) Svein Sellevold Bekkum (03.10.2023)
  • Acleris holmiana (Rød flatvikler)
    Acleris holmiana (Rød flatvikler) Nils Rogn (06.09.2023)
  • Acleris notana (Bjørkeflatvikler)
    Acleris notana (Bjørkeflatvikler) Nils Rogn (27.09.2023)
  • Eriopsela quadrana (Månevikler)
    Eriopsela quadrana (Månevikler) Nils Rogn (02.07.2023)
  • Epinotia bilunana (Hvit kveldvikler)
    Epinotia bilunana (Hvit kveldvikler) Nils Rogn (29.06.2023)
  • Endothenia hebesana (Tyrihjelmstilkvikler)
    Endothenia hebesana (Tyrihjelmstilkvikler) Nils Rogn (29.06.2023)
  • Dichrorampha plumbana (Grå rotvikler)
    Dichrorampha plumbana (Grå rotvikler) Nils Rogn (29.06.2023)
  • Endothenia hebesana (Tyrihjelmstilkvikler)
    Endothenia hebesana (Tyrihjelmstilkvikler) Nils Rogn (29.06.2023)
  • Rhopobota naevana (Svartflekket hakevikler)
    Rhopobota naevana (Svartflekket hakevikler) Turid og Jarle Bakken (08.09.2023)
  • Epinotia ramella (Svartflekket kveldvikler)
    Epinotia ramella (Svartflekket kveldvikler) Turid og Jarle Bakken (08.09.2023)
  • Acleris aspersana (Mjødurtflatvikler)
    Acleris aspersana (Mjødurtflatvikler) Svein Sellevold Bekkum (12.09.2023)
  • Acleris maccana (Blåbærflatvikler)
    Acleris maccana (Blåbærflatvikler) Svein Sellevold Bekkum (02.09.2023)
  • Acleris effractana/emargana (Grå-/konkavflatvikler)
    Acleris effractana/emargana (Grå-/konkavflatvikler) Svein Sellevold Bekkum (02.09.2023)
  • Acleris maccana (Blåbærflatvikler)
    Acleris maccana (Blåbærflatvikler) Svein Sellevold Bekkum (28.08.2023)
  • Acleris laterana (Buskflatvikler)
    Acleris laterana (Buskflatvikler) John Skartveit (19.08.2023)
  • Acleris effractana (Grå flatvikler)
    Acleris effractana (Grå flatvikler) Svein Sellevold Bekkum (27.08.2023)
  • Epinotia tenerana (Orekveldvikler)
    Epinotia tenerana (Orekveldvikler) John Stenersen (25.08.2023)
  • Paramesia gnomana (Gul båndvikler)
    Paramesia gnomana (Gul båndvikler) John Stenersen (25.08.2023)
  • Acleris laterana (Buskflatvikler)
    Acleris laterana (Buskflatvikler) Turid og Jarle Bakken (24.08.2023)
  • Acleris aspersana (Mjødurtflatvikler)
    Acleris aspersana (Mjødurtflatvikler) John Stenersen (21.08.2023)
  • Falseuncaria degreyana (Smalbåndpraktvikler)
    Falseuncaria degreyana (Smalbåndpraktvikler) John Stenersen (21.08.2023)
  • Dichrorampha simpliciana (Burotvikler)
    Dichrorampha simpliciana (Burotvikler) John Stenersen (15.08.2023)
  • Celypha lacunana (Olivenprydvikler)
    Celypha lacunana (Olivenprydvikler) Turid og Jarle Bakken (16.08.2023)
  • Acleris comariana/laterana (Jordbær-/buskflatvikler)
    Acleris comariana/laterana (Jordbær-/buskflatvikler) Svein Sellevold Bekkum (10.08.2023)
  • Rhopobota naevana (Svartflekket hakevikler)
    Rhopobota naevana (Svartflekket hakevikler) Svein Sellevold Bekkum (08.08.2023)
  • Apotomis infida (Båndløvvikler)
    Apotomis infida (Båndløvvikler) Svein Sellevold Bekkum (07.08.2023)
  • Acleris bergmanniana (Roseflatvikler)
    Acleris bergmanniana (Roseflatvikler) Svein Sellevold Bekkum (02.08.2023)