Hopp til hovedinnhold

Lokalitet: Vestre Sandøya

ArtArtsinfoLokaliteterObservasjonerAnt. bilderSiste observasjon
Gonepteryx rhamni (Sitronsommerfugl)1272901.04.2024
Pieris napi (Rapssommerfugl)1212020.08.2023
Aglais io (Dagpåfugløye)1131301.04.2024
Vanessa atalanta (Admiral)1131329.04.2024
Callophrys rubi (Grønnstjertvinge)1131629.04.2024
Polygonia c-album (Hvit c)1121425.05.2020
Polyommatus icarus (Tiriltungeblåvinge)1101104.06.2022
Celastrina argiolus (Vårblåvinge)1101829.04.2024
Argynnis paphia (Keiserkåpe)1101327.07.2023
Papilio machaon (Svalestjert)191304.06.2023
Anthocharis cardamines (Aurorasommerfugl)191001.06.2020
Aglais urticae (Neslesommerfugl)18918.08.2023
Maniola jurtina (Rappringvinge)17807.07.2023
Lycaena phlaeas (Ildgullvinge)16627.07.2023
Hipparchia semele (Kystringvinge)16706.07.2022
Coenonympha pamphilus (Engringvinge)15525.06.2023
Ochlodes sylvanus (Engsmyger)14425.06.2023
Brenthis ino (Engperlemorvinge)13516.07.2014
Chiasmia clathrata (Rutemåler)13303.07.2022
Glaucopsyche alexis (Kløverblåvinge)13804.06.2022
Pieris brassicae (Stor kålsommerfugl)12308.05.2022
Macrothylacia rubi (Bringebærspinner)12218.08.2023
Aricia artaxerxes (Sankthansblåvinge)12305.08.2022
Nymphalis antiopa (Sørgekåpe)12211.04.2024
Camptogramma bilineata (Gullmåler)12206.06.2018
Erynnis tages (Tiriltungesmyger)12221.05.2017
Lasiommata megera (Sørringvinge)12216.08.2020
Plebejus argus/idas (Argus-/idasblåvinge)11112.07.2014
Vanessa cardui (Tistelsommerfugl)11120.09.2015
Autographa gamma (Gammafly)11325.06.2023
Argynnis aglaja (Aglajaperlemorvinge)11114.07.2023
Erebia ligea (Fløyelsringvinge)11115.08.2012
Ematurga atomaria (Lyngmåler)11114.05.2023
Hemaris fuciformis (Bredkantet humlesvermer)11208.06.2016
Hesperia comma (Kommasmyger)11130.07.2014
Favonius quercus (Eikestjertvinge)11229.06.2014
Epirrhoe tristata (Engmauremåler)11225.05.2015
Thera variata (Granbarmåler)11109.09.2016