Noctuidae (Owlet moths)
Noctua comes (Lesser Yellow Underwing) Michael Fredriksen (2008-08-19)
Antitype chi (Grey Chi) Michael Fredriksen (2008-08-19)
Xanthia togata (Pink-barred Sallow) Michael Fredriksen (2008-08-19)
Apamea monoglypha (Dark Arches) Frode Falkenberg (2008-08-17)
Cerapteryx graminis (Antler Moth) Frode Falkenberg (2008-08-17)
Hydraecia micacea (Rosy Rustic) Frode Falkenberg (2008-08-17)
Denticucullus pygmina (Small Wainscot) Frode Falkenberg (2008-08-17)
Hydraecia micacea (Rosy Rustic) Trond Einar Brobakk (2008-08-16)
Crypsedra gemmea (Cameo) Trond Einar Brobakk (2008-08-16)
Amphipyra tragopoginis (Mouse Moth) Trond Einar Brobakk (2008-08-16)
Xestia xanthographa (Square-spot Rustic) Trond Einar Brobakk (2008-08-16)
Autographa gamma (Silver Y) Trond S. Gimre (2008-08-16)
Mesapamea sp. Kjell Tore Vogsland (2008-08-10)
Autographa gamma (Silver Y) Trond S. Gimre (2008-08-14)
Mesoligia furuncula (Cloaked Minor) Alf Tore Mjøs (2008-07-29)
Mesoligia furuncula (Cloaked Minor) Alf Tore Mjøs (2008-07-29)
Mesoligia furuncula (Cloaked Minor) Alf Tore Mjøs (2008-07-29)
Mesoligia furuncula (Cloaked Minor) Alf Tore Mjøs (2008-07-29)
Mesoligia furuncula (Cloaked Minor) Alf Tore Mjøs (2008-07-29)
Amphipoea crinanensis (Crinan Ear) Leiv Tommas Haugen (2008-08-14)
Noctua interjecta (Least Yellow Underwing) Leiv Tommas Haugen (2008-08-14)
Amphipyra pyramidea (Copper Underwing) Frode Falkenberg (2008-08-13)
Abrostola tripartita (The Spectacle) Kjell Tore Vogsland (2008-08-04)
Celaena haworthii (Haworth's Minor) Kjell Tore Vogsland (2008-08-02)
Eurois occulta (Great Brocade) Kjell Tore Vogsland (2008-08-01)
Autographa pulchrina (Beautiful Golden Y) Olav Krogsæter (2008-08-13)
Autographa pulchrina (Beautiful Golden Y) Olav Krogsæter (2008-08-13)
Autographa pulchrina (Beautiful Golden Y) Egil Frantzen (2008-07-12)
Mesapamea sp. Michael Fredriksen (2008-08-12)
Mesapamea sp. Michael Fredriksen (2008-08-12)
Autographa gamma (Silver Y) Frode Falkenberg (2008-08-12)
Polia bombycina (Pale Shining Brown) Frode Falkenberg (2008-08-12)
Cosmia trapezina (The Dun-bar) Frode Falkenberg (2008-08-12)
Euxoa obelisca (Square-spot Dart) Frode Falkenberg (2008-08-12)
Xestia xanthographa (Square-spot Rustic) Frode Falkenberg (2008-08-11)
Cerapteryx graminis (Antler Moth) Frode Falkenberg (2008-08-10)
Mythimna ferrago (The Clay) Frode Falkenberg (2008-08-10)
Anaplectoides prasina (Green Arches) Frode Falkenberg (2008-08-10)
Brachylomia viminalis (Minor Shoulder-knot) Frode Falkenberg (2008-08-05)
Amphipoea sp. Trond Einar Brobakk (2008-08-05)
Cosmia trapezina (The Dun-bar) Trond Einar Brobakk (2008-08-05)
Noctua pronuba (Large Yellow Underwing) Trond Einar Brobakk (2008-08-05)
Mythimna pallens (Common Wainscot) Trond Einar Brobakk (2008-08-05)
Euxoa recussa Frode Falkenberg (2008-08-09)
Xanthia icteritia (The Sallow) Frode Falkenberg (2008-08-09)
Apamea lateritia (Scarce Brindle) Frode Falkenberg (2008-08-09)
Caradrina clavipalpis (Pale Mottled Willow) Frode Falkenberg (2008-08-09)
Hydraecia micacea (Rosy Rustic) Frode Falkenberg (2008-08-09)