Noctuidae (Owlet moths)
Diarsia rubi (Small Square-spot) Turid og Jarle Bakken (2023-07-31)
Xestia alpicola (Northern Dart) Peter Forseth (2023-07-30)
Autographa pulchrina (Beautiful Golden Y) Peter Forseth (2023-07-29)
Graphiphora augur (Double Dart) Peter Forseth (2023-07-29)
Epipsilia grisescens Peter Forseth (2023-07-29)
Noctua pronuba (Large Yellow Underwing) Turid og Jarle Bakken (2023-07-26)
Cerapteryx graminis (Antler Moth) Turid og Jarle Bakken (2023-07-26)
Oligia latruncula (Tawny Marbled Minor) Peter Forseth (2023-07-27)
Cosmia trapezina (The Dun-bar) Peter Forseth (2023-07-25)
Mythimna conigera (Brown-line Bright-eye) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Rusina ferruginea (Brown Rustic) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Trachea atriplicis (Orache Moth) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Trachea atriplicis (Orache Moth) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Trachea atriplicis (Orache Moth) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Hoplodrina octogenaria (The Uncertain) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Hoplodrina octogenaria (The Uncertain) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Anarta trifolii (The Nutmeg) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Anarta trifolii (The Nutmeg) Øyvind Stickler (2023-07-13)
Amphipoea sp. Øyvind Stickler (2023-07-13)
Amphipoea sp. Øyvind Stickler (2023-07-13)
Amphipoea sp. Øyvind Stickler (2023-07-13)
Autographa gamma (Silver Y) Øyvind Stickler (2023-07-07)
Autographa gamma (Silver Y) Øyvind Stickler (2023-07-07)
Autographa gamma (Silver Y) Øyvind Stickler (2023-07-07)
Mythimna conigera (Brown-line Bright-eye) Øyvind Stickler (2023-07-07)
Rusina ferruginea (Brown Rustic) Øyvind Stickler (2023-07-07)
Xestia stigmatica (Square-spotted Clay) Øyvind Stickler (2023-07-07)
Mniotype adusta (Dark Brocade) Svein Sellevold Bekkum (2023-06-29)
Epipsilia grisescens Øyvind Stickler (2023-06-26)
Autographa gamma (Silver Y) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Autographa gamma (Silver Y) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Pyrrhia umbra (Bordered Sallow) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Deltote pygarga (Marbled White Spot) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Deltote pygarga (Marbled White Spot) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Diarsia brunnea (Purple Clay) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Diarsia brunnea (Purple Clay) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Rusina ferruginea (Brown Rustic) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Rusina ferruginea (Brown Rustic) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Xestia triangulum (Double Square-spot) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Mythimna pallens (Common Wainscot) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Conistra vaccinii (The Chestnut) Øyvind Stickler (2023-06-26)
Papestra biren (Glaucous Shears) Svein Sellevold Bekkum (2023-06-22)
Apamea sublustris (Reddish Light Arches) John Stenersen (2023-06-14)
Autographa gamma (Silver Y) Ole Terland (2023-06-13)
Cuculliinae indet. Dag Øivind Ingierd (2023-06-09)
Agrotis exclamationis (Heart and Dart) John Stenersen (2023-06-08)
Caradrina morpheus (Mottled Rustic) John Stenersen (2023-06-08)
Hada plebeja (The Shears) John Stenersen (2023-06-08)