Observatør John Stenersen
Home place: | Nordland, Norge |
School level: | Individual |
Participants since: | 2011-08-01 |
Oligia strigilis (Marbled Minor) John Stenersen (2024-06-11)
Opisthograptis luteolata (Brimstone Moth) John Stenersen (2024-06-11)
Vitula serratilineella (American Wax Moth) John Stenersen (2024-06-11)
Scopula floslactata (Cream Wave) John Stenersen (2024-06-11)
Oligia latruncula (Tawny Marbled Minor) John Stenersen (2024-06-11)
Leucania comma (Shoulder-striped Wainscot) John Stenersen (2024-06-11)
Cyclophora pendularia (Dingy Mocha) John Stenersen (2024-06-11)
Rusina ferruginea (Brown Rustic) John Stenersen (2024-06-11)
Chrysoteuchia culmella (Garden Grass-veneer) John Stenersen (2024-06-11)
Rusina ferruginea (Brown Rustic) John Stenersen (2024-06-10)
Lobophora halterata (The Seraphim) John Stenersen (2024-05-07)
Eupithecia irriguata John Stenersen (2024-05-07)
Eupithecia abbreviata (Brindled Pug) John Stenersen (2024-05-07)
Eupithecia abbreviata (Brindled Pug) John Stenersen (2024-05-07)
Xylocampa areola (Early Grey) John Stenersen (2024-05-07)
Orthosia gothica (Hebrew Character) John Stenersen (2024-05-07)
Trichopteryx carpinata (Early Tooth-striped) John Stenersen (2024-05-07)
Conistra erythrocephala (Red-headed Chestnut) John Stenersen (2024-04-24)
Orthosia populeti (Lead-coloured Drab) John Stenersen (2024-04-24)
Xylocampa areola (Early Grey) John Stenersen (2024-04-23)
Orthosia cerasi (Common Quaker) John Stenersen (2024-04-23)
Orthosia miniosa (Blossom Underwing) John Stenersen (2024-04-23)
Orthosia miniosa (Blossom Underwing) John Stenersen (2024-04-23)
Panolis flammea (Pine Beauty Moth) John Stenersen (2024-04-23)
Conistra rubiginosa John Stenersen (2024-04-23)
Orthosia cerasi (Common Quaker) John Stenersen (2024-04-23)
Lithophane socia (Pale Pinion) John Stenersen (2024-04-09)
Hydraecia micacea (Rosy Rustic) John Stenersen (2023-09-02)
Celaena haworthii (Haworth's Minor) John Stenersen (2023-09-02)
Hydriomena furcata (July Highflyer) John Stenersen (2023-09-02)
Xanthorhoe decoloraria (Red Carpet) John Stenersen (2023-08-29)
Celaena haworthii (Haworth's Minor) John Stenersen (2023-08-29)
Mesotype didymata (Twin-spot Carpet) John Stenersen (2023-08-29)
Diarsia mendica (Ingrailed Clay) John Stenersen (2023-08-29)
Xanthia icteritia (The Sallow) John Stenersen (2023-08-29)
Agriphila selasella (Pale-streak Grass-veneer) John Stenersen (2023-08-25)
Epinotia tenerana (Nut Bud Moth) John Stenersen (2023-08-25)
Noctua comes (Lesser Yellow Underwing) John Stenersen (2023-08-25)
Noctua janthe (Lesser Broad-bordered Yellow) John Stenersen (2023-08-25)
Noctua orbona (Lunar Yellow Underwing) John Stenersen (2023-08-25)
Paramesia gnomana John Stenersen (2023-08-25)
Eugnorisma glareosa (Autumnal Rustic) John Stenersen (2023-08-25)
Idaea dimidiata (Single-dotted Wave) John Stenersen (2023-08-25)
Antitype chi (Grey Chi) John Stenersen (2023-08-25)
Mythimna pallens (Common Wainscot) John Stenersen (2023-08-25)
Noctua pronuba (Large Yellow Underwing) John Stenersen (2023-08-21)
Tholera decimalis (Feathered Gothic) John Stenersen (2023-08-21)
Dioryctria abietella (Dark Pine Knot-horn) John Stenersen (2023-08-21)