Hopp til hovedinnhold

Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)

Norwegian moths and butterflies
2024-05-27
Leiv Tommas Haugen
Sandbekken (Rogaland, Norway)
Ancylis apicella (Hook-tipped Roller)
Bucculatrix frangutella (Buckthorn Bent-wing)
Eulamprotes unicolorella (Unmarked Neb)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Jodis putata
Phiaris bipunctana
Scoparia ambigualis (Common Grey)
Norwegian moths and butterflies
2024-06-01
Leiv Tommas Haugen
Myrdal (Vestland, Norway)
Anania fuscalis
Bucculatrix demaryella (Birch Bent-wing)
Bupalus piniaria (Bordered White)
Epiblema scutulana (Thistle Bell)
Epinotia subocellana (White Sallow Bell)
Epinotia tetraquetrana (Square-barred Bell)
Epirrhoe alternata (Common Carpet)
Eulia ministrana (Brassy Tortrix)
Eupithecia satyrata (Satyr Pug)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Lobesia reliquana (Oak Marble)
Rheumaptera undulata (Scallop Shell)
Rhopobota myrtillana
Scoparia ambigualis (Common Grey)
Swammerdamia caesiella (Birch Ermel)
Syndemis musculana (Dark-barred Tortrix)
Norwegian moths and butterflies
2023-06-03
Leiv Tommas Haugen
Lyhusstranda (Vestfold, Norway)
Bryotropha terrella (Cinereous Groundling)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Perizoma flavofasciata (Sandy Carpet)
Syndemis musculana (Dark-barred Tortrix)
 
Norwegian moths and butterflies
2022-06-19
Leiv Tommas Haugen
Teksten camping (Telemark, Norway)
Apamea crenata (Clouded-bordered Brindle)
Argyresthia retinella (Netted Argent)
Boloria euphrosyne (Pearl-bordered Fritillary)
Coleophora orbitella (Pale Birch case-bearer)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Pterapherapteryx sexalata (Small Seraphim)
 
Norwegian moths and butterflies
2021-06-19
Leiv Tommas Haugen
Teksten camping (Telemark, Norway)
Argyresthia retinella (Netted Argent)
Bryotropha terrella (Cinereous Groundling)
Bucculatrix thoracella (Lime Bent-wing)
Cochylis nana (Birch Conch)
Coleophora alnifoliae
Coleophora alticolella (Common Rush Case-bearer)
Coleophora deauratella (Red-clover Case-bearer)
Coleophora frischella (White-clover Case-bearer)
Dichrorampha obscuratana
Glyphipterix bergstraesserella
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Hellinsia didactylites
Lacanobia suasa (Dog's Tooth)
Leucoptera malifoliella (Pear Leaf Blister Moth)
Paratalanta pandalis (Bordered Pearl)
Pterapherapteryx sexalata (Small Seraphim)
Norwegian moths and butterflies
2021-05-30
Leiv Tommas Haugen
Kalstø (Rogaland, Norway)
Capua vulgana (Common Tortrix)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Glyphipterix simpliciella (Cocksfoot Moth)
Pammene rhediella (Fruitlet Mining Tortrix)
Pieris napi (Green-veined White)
Norwegian moths and butterflies
2020-06-08
Leiv Tommas Haugen
Førland (Rogaland, Norway)
Clepsis senecionana (Obscure Tortrix)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Neofaculta ericetella (Heather Groundling)
Parornix betulae (Brown Birch Slender)
Norwegian moths and butterflies
2020-05-29
Leiv Tommas Haugen
Stokkastrand (Rogaland, Norway)
Acleris ferrugana (Rusty Oak Button)
Agonopterix arenella (Brindled Flat-body)
Ancylis badiana (Common Roller)
Caloptilia alchimiella (Yellow-triangle Slender)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Glyphipterix simpliciella (Cocksfoot Moth)
Incurvaria masculella (Feathered Bright)
Nematopogon swammerdamella (Large Long-horn)
Parornix devoniella (Hazel Slender)
Syndemis musculana (Dark-barred Tortrix)
 
Norwegian moths and butterflies
2019-06-01
Leiv Tommas Haugen
Linnakåsa (Telemark, Norway)
Aphomia sociella (Bee Moth)
Bucculatrix demaryella (Birch Bent-wing)
Elachista freyerella
Epinotia tedella (Common Spruce Bell)
Eupithecia tantillaria (Dwarf Pug)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Phyllocnistis unipunctella (Poplar Bent-wing)
Phyllonorycter dubitella (Southern Midget)
 
Norwegian moths and butterflies
2017-06-15
Even Mjaaland
Otteid (Østfold, Norway)
Abrostola tripartita (The Spectacle)
Agonopterix ciliella/heracliana
Anania coronata (Elder Pearl)
Anania hortulata (Small Magpie)
Ancylis apicella (Hook-tipped Roller)
Ancylis badiana (Common Roller)
Anthocharis cardamines (Orange Tip)
Apotomis turbidana (White-shouldered Marble)
Cabera exanthemata (Common Wave)
Callophrys rubi (Green Hairstreak)
Caradrina selini
Carpatolechia proximella (Black-speckled Groundling)
Celypha lacunana (Common Marble)
Ceramica pisi (Broom Moth)
Chiasmia clathrata (Latticed Heath)
Chrysoteuchia culmella (Garden Grass-veneer)
Clostera curtula (Chocolate-tip)
Coenonympha arcania (Pearly Heath)
Coleophora alticolella (Common Rush Case-bearer)
Deltote pygarga (Marbled White Spot)
Denisia similella
Denisia stipella
Diarsia mendica (Ingrailed Clay)
Dichrorampha petiverella (Common Drill)
Elachista maculicerusella (Triple-spot Dwarf)
Ematurga atomaria (Common Heath)
Epiblema sticticana (Colt’s-foot Bell)
Euclidia glyphica (Burnet Companion)
Eulia ministrana (Brassy Tortrix)
Euphyia unangulata (Sharp-angled Carpet)
Eupithecia tantillaria (Dwarf Pug)
Falcaria lacertinaria (Scalloped Hook-tip)
Gibberifera simplana (Least Bell)
Gillmeria pallidactyla (Yarrow Plume)
Glaucopsyche alexis (Green-underside Blue)
Gluphisia crenata (Dusky Marbled Brown)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Gonepteryx rhamni (Brimstone)
Grapholita compositella (Triple-stripe Piercer)
Hada plebeja (The Shears)
Helcystogramma rufescens (Orange Crest)
Heliozela
Horisme tersata (The Fern)
Idaea pallidata
Leptidea sinapis (Wood White)
Lobophora halterata (The Seraphim)
Lomaspilis marginata (Clouded Border)
Macaria alternata (Sharp-angled Peacock)
Macrothylacia rubi (Fox Moth)
Melitaea athalia (Heath Fritillary)
Mesoleuca albicillata (Beautiful Carpet)
Metzneria metzneriella (Meadow Neb)
Mompha sturnipennella (Kentish Cosmet)
Nemapogon cloacella (Cork Moth)
Neofaculta ericetella (Heather Groundling)
Phalera bucephala (Buff-tip)
Pieris napi (Green-veined White)
Pieris rapae (Small White)
Pyla fusca (Brown Knot-horn)
Rusina ferruginea (Brown Rustic)
Scoparia ambigualis (Common Grey)
Scopula floslactata (Cream Wave)
Scopula incanata (Cream Wave)
Siona lineata (Black-veined Moth)
Smerinthus ocellata (Eyed Hawk-moth)
Spilarctia lutea (Buff Ermine)
Spilosoma lubricipeda (White Ermine)
Spilosoma urticae (Water Ermine)
Timandra griseata
Udea prunalis (Dusky Pearl)
Xanthorhoe montanata (Silver-ground Carpet)
Norwegian moths and butterflies
2017-06-13
Even Mjaaland
Østre bolærne (Vestfold, Norway)
Adela croesella (Small Barred Long-horn)
Aethes smeathmanniana (Yarrow Conch)
Ancylis badiana (Common Roller)
Ancylis diminutana (Small Festooned Roller)
Anthocharis cardamines (Orange Tip)
Argyresthia arceuthina (Bronze Argent)
Bucculatrix thoracella (Lime Bent-wing)
Callistege mi (Mother Shipton)
Camptogramma bilineata (Yellow Shell)
Celypha lacunana (Common Marble)
Chlorissa viridata (Small Grass Emerald)
Chrysoteuchia culmella (Garden Grass-veneer)
Coleophora alticolella (Common Rush Case-bearer)
Crambus lathoniellus (Hook-streaked Grass-Veneer)
Crambus pratella (Scarce Grass-veneer)
Cupido minimus (Small Blue)
Ematurga atomaria (Common Heath)
Epirrhoe alternata (Common Carpet)
Falseuncaria degreyana (Breckland Conch)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Glyphipterix simpliciella (Cocksfoot Moth)
Glyphipterix thrasonella (Speckled Fanner)
Gonepteryx rhamni (Brimstone)
Grapholita orobana (Crescent Piercer)
Hemaris fuciformis (Broad-bordered Bee Hawk-moth)
Lomaspilis marginata (Clouded Border)
Lythria cruentaria
Monopis obviella (Yellow-backed Clothes Moth)
Olethreutes arcuella
Opisthograptis luteolata (Brimstone Moth)
Parornix
Phyllocnistis labyrinthella
Phyllonorycter quercifoliella (Common Oak Midget)
Plutella xylostella (Diamond-back Moth)
Polyommatus icarus (Common Blue)
Psyche casta (Common Sweep)
Pyla fusca (Brown Knot-horn)
Pyrausta despicata (Straw-barred Pearl)
Scopula floslactata (Cream Wave)
Siona lineata (Black-veined Moth)
Teleiopsis diffinis (Large Groundling)
Vanessa atalanta (Red Admiral)
Xanthorhoe montanata (Silver-ground Carpet)
Norwegian moths and butterflies
2017-06-03
Ola Moen
Øksnesmarka (Vestland, Norway)
Argyroploce arbutella
Crambus lathoniellus (Hook-streaked Grass-Veneer)
Epinotia tedella (Common Spruce Bell)
Erannis defoliaria (Mottled Umber)
Falseuncaria ruficiliana (Red-fringed Conch)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Incurvaria oehlmanniella/masculella
Jodis putata
Lasiommata petropolitana (Northern Wall Brown)
Micropterix aureatella (Yellow-barred Gold)
Plutella xylostella (Diamond-back Moth)
«Micro-heterocera» (Micro-moths)
Norwegian moths and butterflies
2016-06-19
Even Mjaaland
Spornes,Tromøy (Agder, Norway)
Acleris bergmanniana (Yellow Rose Button)
Acronicta rumicis (Knot Grass)
Aethes cnicana (Thistle Conch)
Aethes smeathmanniana (Yarrow Conch)
Aglais urticae (Small Tortoiseshell)
Agriphila straminella (Pearl Veneer)
Agrotis exclamationis (Heart and Dart)
Anania hortulata (Small Magpie)
Apamea crenata (Clouded-bordered Brindle)
Apamea furva (The Confused)
Apotomis semifasciana (Short-barred Marble)
Argyresthia abdominalis (Downland Argent)
Argyresthia arceuthina (Bronze Argent)
Argyresthia goedartella (Golden Argent)
Atolmis rubricollis (Red-necked Footman)
Autographa gamma (Silver Y)
Autographa jota (Plain Golden Y)
Bryotropha terrella (Cinereous Groundling)
Cabera exanthemata (Common Wave)
Cabera pusaria (Common White Wave)
Calliteara pudibunda (Pale Tussock)
Caloptilia alchimiella (Yellow-triangle Slender)
Campaea margaritaria (Light Emerald)
Camptogramma bilineata (Yellow Shell)
Capua vulgana (Common Tortrix)
Caradrina morpheus (Mottled Rustic)
Caradrina selini
Celypha lacunana (Common Marble)
Celypha rurestrana
Celypha striana (Barred Marble)
Chiasmia clathrata (Latticed Heath)
Chrysoteuchia culmella (Garden Grass-veneer)
Cilix glaucata (Chinese Character)
Cochylis dubitana (Little Conch)
Coenonympha pamphilus (Small Heath)
Coleophora
Coleophora gallipennella
Crambus lathoniellus (Hook-streaked Grass-Veneer)
Crambus pratella (Scarce Grass-veneer)
Deilephila elpenor (Elephant Hawk-moth)
Deileptenia ribeata (Satin Beauty)
Deltote pygarga (Marbled White Spot)
Denisia similella
Dichrorampha petiverella (Common Drill)
Drepana falcataria (Pebble Hook-tip)
Dypterygia scabriuscula (Bird's Wing)
Dysstroma truncata (Common Marbled Carpet)
Earias clorana (Cream-bordered Green Pea)
Elachista albifrontella (White-headed Dwarf)
Elachista apicipunctella (Pearl Dwarf)
Elachista canapennella (Little Dwarf)
Elachista dispilella
Elachista luticomella (Yellow-headed Dwarf)
Elachista maculicerusella (Triple-spot Dwarf)
Enarmonia formosana (Cherry Bark Moth)
Endothenia quadrimaculana (Blotched Marble)
Epiblema grandaevana (Great Bell)
Epinotia rubiginosana (Pine Bell)
Epirrhoe rivata (Wood Carpet)
Eucosma campoliliana (Marbled Bell)
Eucosmomorpha albersana (Honeysuckle Bell)
Eudonia lacustrata (Little Grey)
Eupithecia intricata (Edinburgh Pug)
Eupithecia nanata (Narrow-winged Pug)
Eupithecia tantillaria (Dwarf Pug)
Exoteleia dodecella (Pine Groundling)
Gluphisia crenata (Dusky Marbled Brown)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Grapholita funebrana (Plum Fruit Moth)
Gypsonoma dealbana (Common Cloaked Shoot)
Hada plebeja (The Shears)
Hedya nubiferana (Marbled Orchard Tortrix)
Hedya pruniana (Plum Tortrix)
Hellinsia didactylites
Hellinsia tephradactyla
Hemithea aestivaria (Common Emerald)
Herminia grisealis (Small Fan-foot)
Hydrelia flammeolaria (Small Yellow Wave)
Hylaea fasciaria (Barred Red)
Idaea deversaria
Idaea sylvestraria (Dotted Border Wave)
Jodis putata
Lacanobia oleracea (Bright-line Brown-eye)
Lampronia corticella (Raspberry Moth)
Laothoe populi (Poplar Hawk-moth)
Laspeyria flexula (Beautiful Hook-tip)
Lobesia reliquana (Oak Marble)
Lomaspilis marginata (Clouded Border)
Lomographa temerata (Clouded Silver)
Macaria liturata (Tawny-barred Angle)
Macrothylacia rubi (Fox Moth)
Maniola jurtina (Meadow Brown)
Mniotype adusta (Dark Brocade)
Monochroa cytisella (Bracken Neb)
Monochroa tenebrella (Common Plain Neb)
Monopis weaverella (Carrion Moth)
Morophaga choragella (Large Clothes Moth)
Mythimna ferrago (The Clay)
Mythimna impura (Smoky Wainscot)
Neofaculta ericetella (Heather Groundling)
Noctua pronuba (Large Yellow Underwing)
Nola cucullatella (Short-cloaked Black Arches)
Notocelia cynosbatella (Yellow-faced Bell)
Notocelia uddmanniana (Bramble Shoot Moth)
Ochlodes sylvanus (Large Skipper)
Oligia strigilis (Marbled Minor)
Opisthograptis luteolata (Brimstone Moth)
Opostega salaciella (Sorrel Bent-wing)
Ostrinia nubilalis (European Corn Borer)
Pandemis cerasana (Barred Fruit-tree Tortrix)
Papilio machaon (Swallowtail)
Pasiphila chloerata (Sloe Pug)
Pempelia formosa (Beautiful Knot-horn)
Phlogophora meticulosa (Angle Shades)
Plutella xylostella (Diamond-back Moth)
Polia nebulosa (Grey Arches)
Polyommatus icarus (Common Blue)
Prays fraxinella (Ash Bud Moth)
Pseudargyrotoza conwagana (Yellow-spot Tortrix)
Psyche casta (Common Sweep)
Rheumaptera undulata (Scallop Shell)
Rhodostrophia vibicaria
Rhyacionia pinivorana (Spotted Shoot Moth)
Rivula sericealis (Straw Dot)
Rusina ferruginea (Brown Rustic)
Scoliopteryx libatrix (The Herald)
Scoparia ambigualis (Common Grey)
Scoparia pyralella (Meadow Grey)
Scotopteryx chenopodiata (Shaded Broad-bar)
Sideridis reticulata (Bordered Gothic)
Sideridis rivularis (The Campion)
Smerinthus ocellata (Eyed Hawk-moth)
Sphinx ligustri (Privet Hawk-moth)
Sphinx pinastri (Pine Hawk-moth)
Spilosoma lubricipeda (White Ermine)
Stenoptilia bipunctidactyla (Twin-spot Plume)
Synaphe punctalis (Long-legged Tabby)
Taleporia tubulosa (Brown Smoke)
Teleiopsis diffinis (Large Groundling)
Tethea ocularis (Figure of Eighty)
Tethea or (Poplar Lutestring)
Tetheella fluctuosa (Satin Lutestring)
Thera obeliscata (Grey Pine Carpet)
Timandra griseata
Tinea semifulvella (Fulvous Clothes Moth)
Xanthorhoe fluctuata (Garden Carpet)
Xanthorhoe montanata (Silver-ground Carpet)
Xanthorhoe spadicearia (Red Twin-spot Carpet)
Yponomeuta sedella (Grey Ermine)
Norwegian moths and butterflies
2016-06-18
Even Mjaaland
Hefte,Tromøy (Agder, Norway)
Argyresthia arceuthina (Bronze Argent)
Argyresthia brockeella (Gold-ribbon Argent)
Argyresthia pruniella (Cherry Fruit Moth)
Bactra lacteana/lancealana/robustana
Bucculatrix thoracella (Lime Bent-wing)
Celypha lacunana (Common Marble)
Celypha striana (Barred Marble)
Cochylis dubitana (Little Conch)
Coleophora alticolella (Common Rush Case-bearer)
Coleophora gallipennella
Dichrorampha petiverella (Common Drill)
Epinotia subocellana (White Sallow Bell)
Eupithecia immundata
Glyphipterix bergstraesserella
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Lathronympha strigana (Red Piercer)
Olethreutes arcuella
Orthotaenia undulana (Woodland Marble)
Norwegian moths and butterflies
2016-06-14
Even Mjaaland
Orrestranda (Rogaland, Norway)
Anania fuscalis
Cabera pusaria (Common White Wave)
Chrysoteuchia culmella (Garden Grass-veneer)
Coenonympha pamphilus (Small Heath)
Crambus pratella (Scarce Grass-veneer)
Deltote uncula (Silver Hook)
Epirrhoe alternata (Common Carpet)
Glyphipterix forsterella (Sedge Fanner)
Lasiocampa quercus (Oak Eggar)
Plutella xylostella (Diamond-back Moth)
Vanessa cardui (Painted Lady)
1 - 15 av 93 last»»