Hopp til hovedinnhold

Diachrysia chrysitis (Større båndmetallfly)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
AndersbonnveienSandefjord, Vestfold11016.07.2019 
AndersbånnveienSandefjord, Vestfold21014.07.2017 
AskimIndre Østfold, Østfold11213.07.2012 
BandaksjøenTokke, Telemark11030.07.2010 
Baroniet i RosendalKvinnherad, Vestland11010.06.2018 
Barrustmoen, VinstraNord-Fron, Innlandet61015.07.2013 
Bekkum, KvikneskogenNord-Fron, Innlandet551910.06.2018 
BjellandArendal, Agder41007.07.2015 
Bjelland, TromøyArendal, Agder41017.07.2014 
BlindheimBergen, Vestland151403.08.2025 
Blussuvoll (Tyholt/Berg)Trondheim - Tråante, Trøndelag61001.08.2025 
BuøyTokke, Telemark31021.07.2014 
Bøkeskogen v/ gammel hytteAlver, Vestland11018.08.2015 
Bøleveien 18Sandefjord, Vestfold151514.07.2024 
BørhusVang, Innlandet11002.08.2016 
BårdsatvegenRingsaker, Innlandet41019.07.2024 
DaleSandnes, Rogaland11006.08.2015 
Dalen, LitleskareAlver, Vestland251323.08.2015 
DevlesvingenTrondheim - Tråante, Trøndelag11126.07.2012 
DrangedalDrangedal, Telemark11101.07.2008 
DrøbakFrogn, Akershus11101.09.2026 
EgenesFlekkefjord, Agder111010.07.2016 
EidsborgTokke, Telemark21019.07.2017 
ErdalEidfjord, Vestland11322.07.2007 
ErgavatnetKlepp, Rogaland111027.07.2016 
FillingsnesFrøya, Trøndelag81302.08.2015 
FlageVoss, Vestland11009.07.2010 
FlødevigaArendal, Agder21028.07.2013 
Fornebu, LilløyplassenBærum, Akershus21102.07.2007 
Galten gårdEngerdal, Innlandet11014.08.2015 
Gjennestadvannet Øst, ved pumpestasjonSandefjord, Vestfold21122.07.2011 
GranSnåase - Snåsa, Trøndelag241515.08.2022 
Grindvoll i LunnerLunner, Akershus311107.08.2011 
GrønnlienBergen, Vestland31121.07.2011 
GrønnveienSnåase - Snåsa, Trøndelag11212.07.2008 
GursliLund, Rogaland51014.07.2017 
HaltdalenHoltålen, Trøndelag31323.07.2016 
Hasselgården, JomfrulandKragerø, Telemark281212.07.2015 
HauganSandefjord, Vestfold11030.08.2026 
HauglandAskøy, Vestland11125.07.2012 
Hefte,TromøyArendal, Agder21016.07.2014 
HelgesmarkaSteinkjer, Trøndelag11012.08.2012 
Herdla FuglestasjonAskøy, Vestland11001.08.2013 
HerfellLarvik, Vestfold21012.07.2017 
Hestskobakken, VinstraNord-Fron, Innlandet11018.06.2008 
HetlandBjerkreim, Rogaland21026.07.2012 
HosangerOsterøy, Vestland181216.07.2018 
HøntorpIndre Østfold, Østfold11024.06.2011 
HåtongKarmøy, Rogaland11004.08.2013 
Indre BogeVaksdal, Vestland61324.07.2016